Zadbaj o prawidłowy sen! Wybieramy najlepszy materac

Dla wielu osób to, jaki materac znajdzie się w ich sypialni, nie ma kompletnie znaczenia. Jednak to właśnie dzięki niemu mamy zagwarantowany sen. Wybór najlepszego materaca jest ważny, chociażby dlatego, że każda osoba jest inna i preferuje inne warunki wypoczynku. Jak wybrać materac, aby nie żałować?

Wybór rodzaju najlepszego materaca

 Jeśli cenisz sobie wygodę podczas wypoczynku, zalecamy zakup materaca wysokoelastycznego. Jego wnętrze tworzy pianka poliuretanowa, odporna na wszelkiego typu odkształcenia. Oznacza to nic innego, jak to, że materac ten dopasowuje się do kształtu ciała i zawiera odpowiednio zaimplementowane systemy wentylacyjne gwarantujące odpowiedni przepływ powietrza.

Ponadto pianka poliuretanowa nie powoduje alergii, dlatego z materaca tego typu mogą korzystać alergicy. Bez względu na wagę osoby korzystającej, materac wysokoelastyczny zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa i wygodną pozycję.

Uwagi warty jest również materac kieszeniowy. W jego wnętrzu znajdują się specjalne kieszenie zawierające sprężyny. Dzięki nim materac ten również dopasowuje się do ciała, a ugięcie jego konstrukcji następuje wyłącznie w miejscu nacisku. Ponadto możliwe jest zastosowanie dodatkowych wkładów.

Przy wyborze materaca warto poświęcić trochę czasu i odwiedzić kilka stron. Przede wszystkim warto przeczytać opinie i artykuły odnośnie producentów i modeli materacy. Przykładowo najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami znajdziesz pod tym linkiem a opinie o modelach najlepszych materacy i parametry poszczególnych materacy porównasz np. na tej stronie.

Najlepszy materac a sposób spania

 Wybierając materac, zwróć uwagę na właściwe punkty podparcia. Będąc w sklepie oferującym najlepsze materace, nie wahaj się przed przetestowaniem wybranego modelu. Pamiętaj tylko, aby ułożyć się na nim w swojej ulubionej pozycji. Bez względu na to, czy wolisz spać na boku, czy na plecach – Twoje ciało powinno być odpowiednio podparte.

W pozycji na plecach podparty musi być Twój kark oraz lędźwiowa część kręgosłupa. Jeśli preferujesz spanie na jednym z boków, sprawdź, czy materac podpiera ramiona i biodra. W tej pozycji ważne jest również ogólne podparcie, aby Twój kręgosłup nie był wygięty podczas snu.

Dobierz materac do łóżka

 Nawet najlepszy materac musi znaleźć się na łóżku. Korzystanie z niego na podłodze nie przyniesie oczekiwanych efektów, ponieważ tylko konstrukcja łóżka zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Przed wyborem wymiarów materaca zmierz dokładnie konstrukcję łóżka i względem jej wymiarów dobierz materac.

Jeśli kompletowanie łóżka rozpoczynasz od materaca, pamiętaj, że jednoosobowe, z reguły nie przekraczają szerokości 70 cm, a dwuosobowe 140. Jeżeli chodzi o długość – stosuj się do prostej zasady mówiącej o tym, aby do wzrostu osoby korzystającej dodać 20cm.

Tags:
    Dodaj komentarz