Jak urządzić sypialnię na Święta Bożego Narodzenia? 3 aranżacje sypialni, którymi się zainspirujesz

Każdy z nas odlicza dni do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego najwyższy czas zacząć myśleć o tym, jak urządzić nasze dom czy mieszkanie na święta. Zapewne pierwsze w kolejności udekorujesz salon czy jadalnię.. Ja zaś proponuję, aby do sypialni warto także wprowadzić świąteczny klimat. Przygotowałam dla Was 4 aranżacje sypialni, którymi się możesz zainspirować.

Połączenie czerwieni i drewna

Boże Narodzenie kojarzy się nam z kolorem czerwonym w połączeniu z bielą czy złotem. Na zdjęciu poniżej widzisz łózko pokryte biało-czerwoną pościelą, narzutą oraz poduszkami. Narzuta oraz poduszki przykuwają wzrok, które mają motyw białych gwiazdek. Na ich tle wyróżnia się jedna, środkowa poduszka z nadrukowanym na niej reniferem. Świąteczne nakrycie łóżka świetnie prezentuje się z udekorowanym wezgłowiem gałązkami choinek oraz drewnianą ścianą, która świetnie będzie się prezentować w każdym stylu.

Jasna sypialnia z elementami złota

W drugiej spośród zaprezentowanych przeze mnie aranżacji prym wiodą dwa kolory: beż i złoty. Tak urządzona sypialnia jest bardzo przytulna, a to za sprawą dużej liczby poduszek oraz narzucie na łóżko. Niewielką dekorację przypominającą choinkę ustawiono na stoliku nocnym. Natomiast na wezgłowiu łóżka przywieszono skarpetę w klimacie świątecznym, który pełni funkcję dekoracyjną. Oczywiście jeśli ktoś ma potrzebę coś schować to nie ma problemu 🙂

W stylu choinki

Świąteczny wystrój nie musi koniecznie opierać się na czerwonym kolorze. Równie dobrze prezentuje się z przewagą bieli, przełamanej kolorem zielonym. Sypialnia z motywem choinki będzie także świetnie się prezentowała podczas Świąt Bożego Narodzenia. Narzuta i pościel ze wzorem choinki i inne dekoracje i gotowe.. Spójrz na trzecie z prezentowanych przeze mnie zdjęć. W tle widzimy wezgłowie w kolorze białym. Świetnym pomysłem jest też rozłożenie gałązek sosny nad wezgłowiem łóżka lub tak jak widzimy – dekoracji ze wzorem wyciętych choinek, które możemy własnoręcznie zrobić i do tego zawiesić dwie skarpety po obu stronach wezgłowia.. Nad wezgłowiem postawiono kilka małych choinek i napis nawiązujący do klimatu świątecznego.

fot. Pinterest; Pexels

Tags: