Znamy kolor roku 2024. Czy kolor brzoskwiniowy zdominuje nasze wnętrza?

Kolor Peach Fuzz będzie najmodniejszym kolorem we wnętrzach w 2024 roku. Odcień ten wybrała marka Pantone – największy światowy autorytet w zakresie kształtowania trendów kolorystycznych. Nie bez powodu zresztą ogłoszenie koloru roku jest wydarzeniem wyczekiwanym przez m.in. branżę wnętrzarską. Wybrana barwa będzie miała wpływ nie tylko na projektowane przedmioty i aranżacje wnętrz, ale również na wybory zakupowe konsumentów.

Kolor Roku 2024. Dlaczego wybór padł na kolor brzoskwiniowy?

Według Instytutu Pantone kolor roku 2024 Peach Fuzz aksamitny, delikatny odcień brzoskwini, której wszechogarniający duch wzbogacać ma umysł, ciało i duszę. Barwa ta symbolizuje naszą tęsknotę za pielęgnowaniem zarówno siebie, jak i innych.

W poszukiwaniu barwy, która odzwierciedla nasze wrodzone pragnienie bliskości i związku, wybraliśmy kolor promieniujący ciepłem i nowoczesną elegancją. Jest to odcień rezonujący ze współczuciem, oferujący namacalne objęcie i bez wysiłku łączący młodzieńczość z czymś ponadczasowym – mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute

W czasach zawirowań w wielu aspektach naszego życia nasza potrzeba opieki, empatii i współczucia staje się coraz silniejsza, podobnie jak nasze wyobrażenia o spokojniejszej przyszłości. Kolor roku to ciepły i przytulny odcień podkreślający nasze pragnienie wspólnoty z innymi i poczucie schronienia – tak wybór uzasadnia Instytut Pantone. 

Peach Fuzz przynosić ma uczucie czułości i przekazywać przesłanie troski i dzielenia się, wspólnoty i współpracy. Delikatnie osadzony pomiędzy różem i pomarańczem, Peach Fuzz oznacza  przynależność, inspiruje do wspomnień i stwarza okazję do ich pielęgnowania, wyczarowując atmosferę spokoju. Oferuje przestrzeń do bycia, odczuwania i uzdrawiania oraz do rozkwitu, niezależnie od tego, czy spędzamy czas z innymi, czy cieszymy się chwilą dla siebie – mówi w wywiadzie Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute

Jak wykorzystać kolor roku w naszym wnętrzu?

Kolor Peach Fuzz dzięki miękkości i przytulności, wprowadza do naszych wnętrz przyjazną atmosferę. Jak wszystkie pastele działa dobrze na nasze zmysły i poprawia humor. A do tego rozjaśnia pomieszczenia i dodaje im ciepła. Moda modą, ale jednak nie każdy będzie dobrze czuł się w cukierkowej przestrzeni. Wtedy taki kolor warto zastosować do dodatków np. poduszek, zasłon, doniczek czy innych detali.

Kolor roku 2024 będzie świetnie łączył się z beżami, kremami, kolorem waniliowym waniliowym czy śmietankowym. Stworzy ciekawą aranżację z szarościami. Pasuje do złota, mosiądzu i miedzi. Można go także zestawiać śmiało z innymi pastelami oraz z zieleniami.

fot. Źródło: Pantone

Tags: