Jakie rolety wybrać do naszej sypialni?

Urządzasz sypialnię i stoisz przed wyborem odpowiednich rolet? Okna to bardzo ważny element każdego pokoju, dlatego warto zastanowić nad rodzajem rolet. Plisowane, dekoracyjne a może zaciemniające? Sami zobaczcie.

Obecnie we wnętrzach często rezygnuje się z zasłon i firanek na rzecz rolet.  Wynika to przede wszystkim z ich szerokiego wyboru, który można dopasować do każdego typu okna.  Ponadto rolety są świetnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Dzięki nim możemy optycznie powiększyć każde wnętrze.

Jaki rodzaj rolet wybrać do swojej sypialni?

Rolety plisowane

Plisy zyskują coraz większą popularność. A to wszystko za sprawą, że rolety plisowane to praktyczna i elegancka aranżacja okna. Może być ułożona na dowolnej wysokości okna.

Rolety plisowane pasują do każdego pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się zarówno w pokoju dziennym, kuchni, łazience czy sypialni.  Spełnią nasze oczekiwania zarówno na oknach pionowych czy dachowych, a nawet tych o nietypowych kształtach.

Główną ich zaletą jest możliwość ułożenia osłony okiennej w dowolnej pozycji w oknie. Tym samym pozwala nam to na regulację ilości światła dziennego docierającego do wnętrza i zwiększenia stopnia naszej prywatności.  Możliwe jest to dzięki wersji „lotnej” z obsługą manualną lub jako sterowane elektrycznie, które oferuje marka VELUX na stronie Itzala.pl.

Rolety VELUX dostępne są w 20 kolorach i wzorach. Dlatego bez problemu znajdziemy coś dla siebie, co będzie także pasowało do naszego wnętrza.  Można je zamontować w dwojaki sposób: na skrzydle okna lub w ramie przyszybowej.

Rolety dekoracyjne

Rolety dekoracyjne gwarantują nam naszą prywatność oraz pewną ilość światła dziennego. Są wykonane z poliestru, który przepuszcza światło rozpraszając docierające do wnętrza światło w różnym stopniu, w zależności od koloru danej rolety. W ten sposób roleta ma charakter dekoracyjny, ale także pomaga nam zapewnić odpowiedni poziom oświetlenia.

Godnymi polecenia są rolety dekoracyjne VELUX. Mogą być obsługiwane manualnie (z uchwytem pozycjonującym lub haczykami) albo ze sterowaniem elektronicznym. Rolety VELUX są dostępne 15 dobranych kolorach, dzięki czemu nasze pomieszczenie będzie dobrze ożywione.

Rolety zaciemniające

Rolety zaciemniające to rolety materiałowe nadające się do całkowitego zasłonięcia pomieszczenia. Są wykonane z materiału nieprzepuszczającego światła, który blokuje dopływ  światła do pomieszczenia. Ponadto są zalecane do sypialni i pokoi dziecięcych, przez co zapewniają nam komfortowe warunki do nocnego odpoczynku czy popołudniowej drzemki. Prosty design rolety zaciemniającej sprawia, że bez problemu dopasujemy ją do danego pomieszczenia. Są łatwe w użytkowaniu. Każdy z nas poradzi sobie z jego obsługą manualną.

Rolety zaciemniające Itzala umożliwiają niemal całkowite zaciemnienie naszego wnętrza. Ponadto jeśli zakupimy rolety Itzala w sklepie internetowym VELUX będą objęte dwuletnią gwarancją.

Rolety są zdecydowanie zalecane także ze względu zdrowotnego. Jeśli jesteśmy alergikami to powinniśmy ograniczyć w naszej sypialni takie dodatki jak firany, dywany czy zasłony, ponieważ przyciągają kurz i roztocza. Rolety w takim przypadku są zalecaną alternatywą dla zasłon, która ograniczy gromadzenie się kurzu.

Tags:
    Dodaj komentarz