Pomysły na baldachim nad łóżkiem

Baldachim dodaje wiele przytulności w naszej sypialni. Jest marzeniem każdej małej dziewczynki, która chciałaby być księżniczką, ale nie jedna kobieta chciałaby go mieć nad łóżkiem. Osobiście należę do takich marzycielek. W końcu wybór mamy bardzo szeroki i wbrew pozorom dużo to nas nie kosztuje.  Poniżej przedstawiam Wam kilka ciekawych propozycji na baldachimy nad łóżkiem.

Baldachim-moskitiera

Do dekoracji jest wykorzystywany jest zwiewny, ażurowy materiał, który oprócz walorów estetycznych pełni także funkcję  praktycznej moskitiery. Chronią śpiącą osobę przed owadami, głównie komarami.  Osłona jest wykonana z gęstej siatki, którą wiesza się nad łóżkiem.

Baldachim na stelażu

Takie konstrukcje możemy kupić gotowe w sklepach. Można także poeksperymentować i wykonać stelaż samemu. Wtedy należy użyć należy cienkich prętów lub lekkich rurek. Stelaż powinien składać się z czterech słupków w rogach łóżka i konstrukcji podtrzymującej daszek. Może mieć ona fantazyjny kształt, wtedy uzyskamy bardzo oryginalny baldachim. Na stelażu umocowujemy tkaninę.

Baldachim na karniszach

Zamontowanie baldachimu na karniszach to bardzo ciekawe rozwiązanie. Karnisze montujemy równolegle wokół łóżka albo wzdłuż jego jednej krawędzi. Na nich zawieszamy zasłony, które można swobodnie przesuwać, co jest bardzo wygodne. Całość jest dekoracyjna, a jednocześnie praktyczna.

Baldachim nad zagłówkiem

 

Baldachim na hakach

Jeśli macie mały pokój, w którym mieści się jedynie łóżko, a nie możecie pozwolić sobie na przytłaczające dekoracje i chcecie go jakoś ożywić nie martwcie się. W tej sytuacji duży kawałek tkaniny zawieszony nad łóżkiem jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Możecie to zrobić przy pomocy haków zamontowanych na rogach łóżka, przez które przeciągnięty jest sznurek utrzymujący materiał.

 

Baldachim na obręczy

Wtedy tkanina jest przyczepiona do zawieszonej na suficie lub przymocowanej do ściany obręczy. Metalowy stelaż może mieć bardzo ozdobną formę i często jest dodatkowo udekorowany koronką lub aksamitem. Dzięki takiej konstrukcji opadający na łóżko materiał tworzy efektowną kaskadę. Baldachimy na obręczy sprawdzają się zwłaszcza w sypialniach o tradycyjnym, lekko pałacowym charakterze, w których chętnie wykorzystuje się ciężkie tkaniny, barokowe upięcia i rozbudowane dodatki.

Baldachim będzie także rozgraniczać Twoje miejsce od pozostałych stref w pokoju. W osobnej sypialni nie jest to być może aż tak istotne, ponieważ całe pomieszczenie będzie dla Ciebie oazą spokoju i intymności. Inaczej sytuacja przedstawia się wówczas gdy mieszkanie jest małe i pomieszczenie pełni zarówno funkcje sypialni, jak i pokoju dziennego. Dzięki posiadaniu baldachimu zyskamy choć trochę intymności i prywatności, szczególnie gdy pokój dzielimy dodatkowo ze swoim dzieckiem.

Marzycie o baldachimie w swojej sypialni? A może je już macie? Jeśli tak koniecznie pochwalcie się!

Pozdrawiam, Justyna

Tags:
    Dodaj komentarz