Łóżko wodne! Czy warto kupić?

Salony meblowe mają w swojej ofercie łóżka tapicerowane, kontynentalne czy drewniane. A czy kiedykolwiek słyszeliście o łóżkach wodnych? Jeśli nie, koniecznie musicie się wczytać w mój dzisiejszy wpis!

Pierwsze łóżka wodne pojawiły się w latach 70. Były uważane za awangardowe, ale na początku lat 90. prawie zupełnie zniknęły, razem z kasetami magnetofonowymi.

Skład łóżka wodnego

Łóżko wodne składa się przede wszystkim z materaca wypełnionego wodą, który umieszczony jest w specjalnej wannie i zabudowany. Dzięki osłonom taki sypialniany luksus nie stanowi powodziowego zagrożenia.

Ważne jest także utrzymanie świeżości wody, jednak jak się okazuje, nie jest to nadmierny wysiłek. Woda nie musi być zmieniana, dlatego że jest ona utrzymana w czystości, dzięki dodatkowemu środkowi(klimatyzatorowi), który nie dopuszcza do tworzenia się bakterii wodnych i alg. Należy jednak pamiętać, aby raz w roku dodać do wody odświeżacz, który otrzymacie w komplecie startowym przy zakupie łóżka

Zalety łóżka wodnego

Rozróżniamy dwa rodzaje łóżek wodnych: są to same materace lub kompletny mebel. W obu przypadkach materac, który jest wypełniony jest wodą można podgrzać. Dlatego też opcja ta przypadnie do gustu zmarzluchom. Dodatkowo podniesie to komfort użytkowania naszego łóżka. Główną jednak zaletą takiego łóżka to przede wszystkim wygoda. Są komfortowe, idealnie  dopasowują się do kształtów twojego ciała i działają leczniczo.

Spokojne leżenie w takim łóżku wpływa na nas relaksacyjnie oraz rozluźnia wszelkie stawy. Połączenie przyjemnego ciepła łóżka wodnego z łagodnym falowaniem jest nie tylko doskonałym odprężeniem dla ciała, ale także dla naszej psychiki. Ponadto wysoka temperatura materaca sprawia, że na takim materacu zasypia się szybciej niż na klasycznym, a dopasowanie się materaca do każdej pozycji ciała sprawia, że podczas snu wiercimy się trzy razy rzadziej niż normalnie.

Wady łóżka wodnego

Jedną z wad wodnego łóżka jest jego cena. Najlepsze modele kosztują nawet ponad 20 tys. złotych, choć są i wersje dla osób z chudszym portfelem. Na rynku można znaleźć łóżka za 3, 4 lub 5 tysięcy złotych. Średnia cena łóżka wodnego waha się od 3 tys. do 7 tys. złotych. Wiele zależy również od tego, jakie wybierzemy ramy łóżka. Sam materac wodny jest tańszy, kosztuje ok. 1 tys. – 2 tys. zł. – informują dostawcy w sieci.

Gdy mamy w domu swojego pupila, warto materac odpowiednio zabezpieczyć by uniknąć tragedii przerwania powłoki. Można dokupić specjalne pokrowce które są odporne na pazurki naszych zwierząt domowych.

Czy warto kupić?

Łóżko wodne to bardzo ciekawy element aranżacji naszej sypialni, ale także wygoda. Myślę, że powinniśmy zainwestować w swoje zdrowie i pozwolić sobie na ten luksus 🙂

Przy zakupie zwróćmy uwagę na:

  • producenta
  • jakość winylu
  • bezpieczny system grzewczy
  • jakość pianek bocznych

A Wy mieliście w dzieciństwie takie łóżko? A może macie obecnie? Pochwalcie się 🙂

 

 

Tags:
    Dodaj komentarz