Wystawa Bye, Bye office już jutro!

„Bye, Bye office!” to wystawa prezentująca holistyczne podejście do aranżacji miejsca pracy, którą przygotowały marki NOTI i BALMA na arena DESIGN cyklicznemu wydarzeniu poświęconemu tematyce współczesnego projektowania przemysłowego, która odbędzie się po raz 9. na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Tegoroczna edycja arena DESIGN potrwa od 14 do 17 marca. Wernisaż wystawy „Bye, Bye office!” i prezentacja nowej koncepcji w aranżacji biura NOTI i BALMA odbędzie się 15 marca o godz. 17.00.               

Wystawa specjalna firmy BALMA i NOTI, na stoisku 55 w pawilonie 5 zatytułowana jest                Bye, Bye office! Zmiany stylu życia, zmiany w podejściu do pracy, wyborze rodzaju kariery, poświęcania i spędzania ograniczonego czasu czy wolność w podejściu do schematów rodzinnych znacząco wpływają na funkcjonowanie i wygląd miejsca pracy. Pracodawcy oferujący tylko fotel, biurko i telefon muszą zrozumieć, że wokół kandydata na to stanowisko krąży wiele innych motywatorów, drzemią w nich potrzeby spełnienia, pracownicy mają różne osobowości i style pracy. Firmy kierujące się holistycznym podejściem do aranżacji miejsca pracy inwestujące w tak zaprojektowane i wyposażone biuro zyskują na lepszych, energicznych, bardziej efektywnych zespołach oraz ich mniejszej rotacji i mniejszym kosztom pozyskiwania nowych specjalistów.

Podczas tegorocznej areny DESIGN, BALMA i NOTI proponują architektom i inwestorom rozwiązania, które pozwalają na dostosowanie do różnych stylów pracy w nowoczesnym biurze i poza nim, sprzyjają przyjaznej atmosferze i kreatywności, zapewniają wygodę siedzenia i komfort akustyczny. Przedstawiają koncepcję projektowania przestrzeni do pracy indywidualnej i zespołowej, do spotkań formalnych i nieformalnych, odpoczynku i rozwijania relacji między pracownikami. Kreują miejsce, które zakłada dbanie o samopoczucie i zdrowie, stymuluje świeże pomysły, obniża poziom hałasu. Te rozwiązania pomagają zredukować stres, zmęczenie i rozdrażnienie, czy nawet oczyszczać powietrze ze smogu.

Żegnamy niewygody i ból

W koncepcji przestrzeni biurowej „Bye, Bye office!” ważne są rozwiązania, które dają możliwość szybkiej zmiany pozycji pracy i umożliwiają ruch. Jest to związane z codziennymi potrzebami rozluźnienia napięć fizycznych, redukcji stresu, pozbycia się bólu wynikającego z siedzącego trybu pracy.

– Wprowadzając do biura tradycyjnego czy domowego rozciąganie i naukę koncentracji, nakłaniamy do zdrowych nawyków, które można łatwo wcielić w codziennie życie. Dzięki nim pracownicy mają więcej energii, lepsze samopoczucie. Dlatego, oprócz stołów przystosowanych do pracy na stojąco czy pufa bazującego na piłce gimnastycznej, proponujemy przerwę na jogę. Na naszą wystawę podczas arena DESIGN zaprosiliśmy Julię Durkiewicz, założycielkę poznańskiego Domu Kultury Jogi, która pokaże, jak można wykorzystać przerwę podczas pracy, rozluźnić się i zrelaksować, rozciągnąć kręgosłup. Julia zabierze wszystkich odwiedzających w krótką podróż medytacji i nauki koncentracji w hałaśliwym otoczeniu – mówi Anna Bejnarowicz, dyrektor marketingu NOTI.

Żegnamy hałasy

Narastający w biurach hałas pogarsza atmosferę pracy, rozprasza uwagę, przeszkadza w efektywnym wykonaniu zadań, zwiększa stres. Odpowiedzią na to może być rozwiązanie zapewniające izolację od otaczającego zgiełku i zwiększenie koncentracji, dzięki którym pracownicy mają komfort akustyczny, potrzebny do rzetelnego i bezbłędnego wykonania zadania.

Systemy mebli z formowanego filcu SoundRoom, tkaniny o właściwościach akustycznych NOTI, mobilny parawan lub ścianki stojące systemu Balma PLUS, wyciszają rozległe powierzchnie open-space, tworzą oazy spokoju, dają pewność pełnej wymiany informacji i prawidłowego zrozumienia.

Żegnamy stresy

Nowoczesna firma wie, że pewne rodzaje osobowości są znacznie bardziej efektywne, gdy pracują w skupieniu czy stworzonym przez siebie inspirującym środowisku w domu. Prywatność w biurowym pokoju wieloosobowym zapewni biurko Balma PLUS z tapicerowanym, mobilnym parawanem lub stanowisko do pracy samodzielnej systemu SoundRoom. Przy nich można odbywać długie rozmowy handlowe w języku obcym przez telefon czy przeprowadzać telekonferencje. Dzięki takiemu mobilnemu parawanowi, użytkownik może otwierać się i zamykać na bodźce, w zależności od tego, czego aktualnie potrzebuje, a pozostali współpracownicy widzą, kiedy mogą zbliżyć się i porozmawiać.

Wiele sytuacji związanych z bieżącymi działaniami w firmie, nowymi pomysłami, szybkimi decyzjami wymaga spotkań nieformalnych w wyodrębnionej części większej powierzchni czy małej salce. Do tego przeznaczone są: salka konferencyjne, sofy i fotele SoundRoom NOTI i sofy z daszkiem Balma PLUS dające poczucie komfortu i pewność zrozumienia.

Żegnamy nudy

Monochromatyczne, zimne biura pozbawione ciekawych form i barw nie zmotywują ani nie zachęcą współczesnego, doświadczonego profesjonalisty, aby przyłączył się do zespołu i rozwiązywał problemy firmy. Marki NOTI i BALMA w swoich projektach proponują oryginalne kolory i faktury tkanin, drewno, naturalne okleiny, lakierowane płyty melaminowe oraz zaskakujące formy mebli. Sprzyjają one kreatywności i pracy wymagającej użycia wyobraźni, stymulują pomysły, zmniejszają skłonność do „zastygania w problemie”.

Geometryczne pufy x40 czy organiczne formy sof Bouli są praktyczną ozdobą dużych pokoi, pomieszczeń, korytarzy, holów. „Rozweselająca piłka tapicerowana” Rollo aktywizuje mózg, gimnastykuje kręgosłup, poprawia krążenie krwi.

Żegnamy smog

Czasy bezdusznych, odhumanizowanych pomieszczeń biurowych odchodzą do lamusa. Zdajemy sobie też sprawę, że powietrze, którym oddychamy, pozostawia wiele do życzenia: spaliny samochodowe, dym z kominów, toksyczne substancje występujące w lakierach, meblach, tapetach, wykładzinach, klejach. Nagromadzenie toksycznych substancji i elektrosmog we wnętrzach mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Dlatego w aranżacji biura warto wykorzystać żywe rośliny, które jonizują powietrze w pomieszczeniu, regulują temperaturę oraz tłumią hałas. Nie bez znaczenia jest także to, że poprawiają poczucie bezpieczeństwa, koncentrację i ogólne samopoczucie zespołu, w pewnym stopniu niwelując uczucie zmęczenia. Rośliny także nawilżają powietrze, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w klimatyzowanych biurach, bez uchylnych okien.

 

Do zobaczenia na arena DESIGN!

Zapraszamy od 14 do 17 marca na stoisko 55 w Pawilonie 5 oraz na otwarcie wystawy „Bye, Bye office!”   i opowieść o nowej koncepcji w aranżacji przestrzeni biurowej w środę, 15 marca o godz. 17.00. W ramach arena DESIGN zapraszamy także do Galerii Noti (ul. 23 Lutego 16) oraz Salonu BALMA (ul. Głogowska 157) w Poznaniu. Dla odwiedzających nas w czasie wydarzenia przygotowaliśmy specjalne rabaty.

Specjalnie zapraszamy wszystkich uczestników arena DESIGN na Przerwę na jogę!  – proste ćwiczenia prowadzone przez Julię Durkiewicz, założycielkę poznańskiego Domu Kultury Jogi, absolwentkę filozofii na UAM i studiów podyplomowych na AWF w Poznaniu.

Nie, nie szykujcie legginsów i mat! Pozycje będziecie mogli wykonać w każdym ubraniu, na dowolnym siedzisku NOTI czy przy biurku BALMA.

wtorek 14.03

12.00 Zdrowe rozciąganie

12.30 Sztuka koncentracji

14.00 Zdrowe rozciąganie

14.30 Sztuka koncentracji

środa 15.03

12.00 Zdrowe rozciąganie

12.30 Sztuka koncentracji

14.00 Zdrowe rozciąganie

14.30 Sztuka koncentracji

czwartek 16.03

12.00 Zdrowe rozciąganie

 

Więcej informacji:

monika.tokarska@spoldzielniapr.com

tel. 605 59 81 61

marketing@noti.pl

marketing@balma.com.pl

 

Partnerzy:

Galeria NOTI Poznań, ul. 23 lutego 16, tel. 61 663 30 40

Salon meblowy BALMA w Poznaniu, ul. Głogowska 157, tel. 61 852 77 77

Inf. prasowa

Tags:
  Blog Comments

  Niestety nie po drodze do Poznania, bo chętnie bym się wybrała na taką wystawę 🙂

  Jestem zdania że w uporządkowanym wnętrzu i przestronnym dobrze się pracuje. Sama lubię ład i porządek zarówno w domu jak i w pracy. 🙂 świetna inicjatywa.

  Ja też, dla mnie to za daleko..

  Ciekawe pomysły rozwojowe. Sztuka koncentracji brzmi obiecująco.

  Rozwiązania bardzo ciekawe 🙂 Podoba mi się takie podejście do stanowiska pracy, zawsze uważałam, że piękne i wygodne wnętrza nierażące surowością wspomagają kreatywność i wydajność pracownika 🙂 W końcu jak człowiek wie, że idzie pracować, tam gdzie czuje się komfortowo to przychodzi tam z chęcią i czystym umysłem bez stresu.

  Wygląda super aż żałuję, że w Poznaniu.

  Dodaj komentarz