Targi Warsaw Home 2023. Relacja z największych w Europie biznesowych targów wnętrz

Targi Warsaw Home to największe w Europie biznesowe targi wnętrz. Jak co roku skupia wielu wystawców  i odwiedzających na których czeka ogromna dawka wiedzy, inspiracji czy biznesowych rozmów.  Jakie marki mnie najbardziej zachwyciły? Zapraszam do mojej relacji z targów.

Chociaż targi nazywają się Warsaw Home to tak naprawdę są pod Warszawą w Nadarzynie w Ptak Expo. Jest to 30 minut jazdy samochodem od centrum Warszawy, a komunikacją miejską  to ok. 1,5 godziny jazdy. Targi trwają przez 4 dni (7-10 listopada 2023). W momencie pisania tego wpisu mieliśmy ostatni dzień targów.

Ostatnia edycja Targów Warsaw Home&Contract gościła prawie 49 tys.  Po trzech dniach należy przypuszczać, że 7. Edycja targów zakończy się też dobrym wynikiem.

Targi Warsaw Home znajdują się w pięciu halach, z czego w dwóch znajdują się same meble. Cała jedna hala jest poświęcona kuchni, a pozostałe dwie podzielone na tekstylia, oświetlenie, budowa oraz łazienki. W tym wpisie skupię się przy meblach, bo ta branża jest mi szczególnie bliska.

  • Fabryka Mebli WERSAL to jeden znanych z polskich producentów mebli tapicerowanych. Od ponad 30 lat konsekwentnie realizuje wizję tworzenia najwyższej jakości mebli. Łączą elegancję, funkcjonalność oraz najnowsze trendy z wyjątkowym wyczuciem potrzeb rynku.
  • Fabryka Sypialni – to sklep internetowy z łóżkami i materacami, mający kilkanaście punktów stacjonarnych w całej Polsce. W bogatej ofercie produktów znajdują się wysokiej jakości łóżka tapicerowane, metalowe i drewniane oraz materace, poduszki, kołdry, szafki nocne i inne akcesoria wyposażeniowe, wykonywane przez najlepszych, polskich producentów. 
  • Fabryka Dobrych Materacy (w skrócie FDM) to producent materacy wyłącznie z polskim kapitałem. Marka pomaga wyposażać przyjazne i bezpieczne wnętrza na każdą kieszeń. Niezależnie od tego czy urządzamy własne mieszkanie, czy odpowiadamy za komfort innych, w ofercie FDM znajdziemy produkty, dzięki którym zamienimy dowolną przestrzeń w przytulne miejsce do odpoczynku.
  • AZARDI Świat Sypialni – tworzą z pasją łóżka i meble, podążając za najnowszymi trendami. Dla łowców okazji marka przygotowała wyprzedaż ekspozycji nowych łóżek i materacy wystawionych na targach.
  • Pan Materac – to sklep internetowy oraz sieć salonów z materacami, łóżkami i akcesoriami do sypialni. Wiedząc, jak ważny jest zdrowy sen marka współpracuje tylko ze znanymi i cenionymi na polskim rynku producentami. Wybór odpowiedniego materaca nie jest łatwy, dlatego klientom oferują nie tylko produkty na miarę ich potrzeb, ale też doświadczoną, fachową poradę. 

Na targach pojawił się także Karim  Rashid – jeden z najpopularniejszych projektantów na świecie! Z ponad 4000 projektami w produkcji, ponad 300 nagrodami i pracą dla klientów z ponad 40 krajów. Projekty Karima obejmują towary luksusowe dla Christofle, Alessi, Veuve Clicquot i Riva 1920, egalitarne produkty dla Umbra, Paula Mitchella i 3M, ponadczasowe meble dla Bonaldo, Tonelli, BoConcept i Vondom, wyjątkowe oświetlenie dla Artemide i Fontana Artem, zaawansowane technologicznie produkty dla Asusa i SirinLabs czy kultowy branding Hugo Boss i Citibank. Współpracował też z Method, Paris Baguette, Kenzo i Eos.

Projektant podczas swojego wystąpienia podzielił się wiedzą z zakresu nowoczesnego designu, innowacyjnych rozwiązań oraz obecnych trendów.

fot. Facebook / Warsaw Home

Tags: