Czy sen w transporcie publicznym jest możliwy?

Sen w transporcie publicznym to nie taka łatwa sprawa, jak się niektórym wydaje. Mam dla Was kilka wskazówek, dzięki którym pomogą zasnąć w autobusie czy pociągu.

Dobre miejsce

Aby sen był możliwy w takich warunkach, potrzebne jest nam dobre miejsce. Najlepiej, żeby było to miejsce zaciszne. Gdy podróżujemy pociągiem znajdźmy pusty przedział lub najmniej zatłoczony. Druga ważna sprawa – usiądź koło okna, co pozwoli nam na opieranie się podczas naszej drzemki.

Hałas

Nawet jeśli mamy głębokie spanie, nagłe hałasy mogą nas obudzić. Dlatego prostym i szybkim rozwiązaniem będzie  zainwestowanie w kilka zatyczek do uszu, aby zapobiec hałasowi. Jeśli nie mamy zatyczek, dobry pomysłem będzie też para słuchawek.

Blokuj światło

Kolejną ważna sprawa to światło. Osobiście bardzo uwielbiam malownicze krajobrazy, ale światło dzienne przedostające się przez okno utrudnia nam zasypianie. W samolocie jest to ułatwione, bo okna posiadają specjalne rolety. W autobusie czy pociągu takich udogodnień niestety nie ma. Wtedy fajnym rozwiązaniem jest maska na oczy, szalik lub okulary przeciwsłoneczne.

Komfort

Oczywistym ale ważnym czynnikiem w celu ułatwienia zaśnięcia w transporcie publicznym jest to  jak wygodne się czujesz. Na przykład, jeśli pociąg jest klimatyzowany pamiętaj, by nosić kilka dodatkowych warstw lub zapakować przytulny szalik. Jednak pociągi i autobusy nie są najbardziej wygodnymi miejscami  do spania i na pewno nie da porównać się spania w nich ze spaniem we własnym łóżku.

Kiedy już jesteśmy w podróży i potrzebujemy drzemki ważne jest, żeby siedząc w takiej pozycji podtrzymywać szyję. Możemy oprzeć głowę o okno lub wykorzystać do tego poduszkę. Jeśli jej nie mamy, warto zwinąć kurtkę w kształcie litery U i owinąć ją wokół szyi.

Eksperci mają też sposoby na wygodne siedzenie podczas podczas podróży. Wystarczy wygiąć trochę dolną część pleców i trzymać miednicę tak, aby siedzieć prosto. Przechylić się troszkę do tyłu i zamknąć oczy.

Podróżuj z głową

Jeśli już chcemy się przespać podczas podróży, sprawdźmy dokładnie czas przybycia na miejsce naszego transportu i ustawmy alarm w telefonie za 10 minut przed wysiadką, aby nie przegapić swojego przystanku. Upewnijmy się także, że swoje rzeczy mamy blisko siebie. Wtedy unikniemy niepotrzebnego stresu, które mogą nam utrudnić sen.

A Wy jakie macie doświadczenia? Macie swoje sposoby na skuteczny sen w transporcie publicznym?

 

Tags:
    Dodaj komentarz