Łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez?

 Łóżko w sypialni to jeden z najważniejszych mebli w naszej sypialni. Warto dobrze przemyśleć, jakie należy wybrać. Z pojemnikiem na pościel a może bez? Jak myślicie, które rozwiązanie jest lepsze?

6319444_eb8af6b46f_z

Łóżko z pojemnikiem

Osobiście gdybym miała kupować łóżko to z pojemnikiem na pościel ze względów ekonomicznych. Mieszkając w bloku, które nie grzeszą zbyt dużym metrażem schowek będzie dla nas mile widziany.

Rodzaje łóżek z pojemnikiem

– łóżka z podnoszonym stelażem
Zalety:
wygodne podnoszenie, łatwy dostęp, duża powierzchnia pojemnika,

– łóżko z szufladami

Wady: potrzebne dodatkowe miejsce przy łóżku (aby wysunąć szufladę), mało miejsca na schowek
Jednak z punktu widzenia żywotności nie wygląda to zbyt dobrze. Materac lubi mieć odpowiednią wentylację, którą pojemnik na pościel zakłóca. Dlatego też samo słowo łóżko z pojemnikiem na pościel jest bezsensowne, gdyż raczej rzadko chowamy tam pościel. Kupując łóżko po prostu nie chowamy do niego codziennie pościeli. Z doświadczenia jednak wynika, że jest to miejsce do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów np. książek, odzieży itd.
Niestety nie wiemy o tym, że przedmioty te „przyciągają” roztocza, kurz i pleśń.
 

Łóżka bez pojemnika na pościel

Ten typ łóżka zdecydowanie posłuży nam do spania, a nie do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Dlatego ta wersja pojemnika jest wystarczająca i optymalna. Jest również zdecydowanie bardziej przyjazna dla naszego materaca.
Gdy kupujemy takie łóżko musimy pamiętać, że raczej jego cena nie zawiera stelaża, tj. wkładu pod materac. I to nie dlatego, że ktoś chce kogoś oszukać, ale z tego względu że ceny stelaży są różne, a stelaż ma duży wpływ na materac.

Taka konstrukcja łóżka umożliwia także swobodne oddychanie naszego materaca. Jeśli chodzi o sam stelaż kupicie je znacznie lepsze niż standardowo stosowane w łóżkach z pojemnikiem na pościel.Myśle, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Na co się zdecydujecie: z pojemnikiem czy bez?

Zapraszam do wymieniania się swoimi opiniami w komentarzach 🙂

Tags:
  Blog Comments

  Ja zainwestowałam już w łóżko ze skrzynią gdzie właśnie mogę wszystko schować ale tak naprawdę Marzy mi się lekkie na nóżkach wyglądające jak łoże Carrie i Biganz drugiej części kinowej wersji Seksu w Wielkim Miescie.Ale jak się mieszka w bloku trzeba cieszyć się z tego co się ma:)

  U mnie jest łóżko z szufladami, rewelacyjny wynalazek 😉 Jest gdzie schować zimową lub letnią kołdrę, pościel i jeszcze zostały szuflady na zimowe kurtki 🙂

  My mamy łóżko bez pojemnika, ale przy łóżku stoi duży kosz na pościel i bardzo dobrze się sprawdza 🙂

  My mamy łóżko z pojemnikiem. Sporo rzeczy się mieści. Jesteśmy zadowoleni 🙂

  Ja miałam bez i mam teraz z pojemnikami i uważam, że szuflady świetnie się sprawdzają – zyskałam dodatkowe miejsce do przechowywania 🙂

  Ja mam łóżku z szufladami. Bardzo sobie chwalę, pozwala oszczędzić dużo miejsca w szafach 😉

  Dodaj komentarz