Łóżko i co dalej..

 Dzisiaj skupimy się co oprócz łóżka powinno znaleźć się w naszej sypialni. Z pewnością niezbędne są szafki nocne, albo przynajmniej małe stoliki. W większym pomieszczeniu możemy pomyśleć o dodatkowych meblach, jak komoda, toaletka, fotel.

6943571007_d7d27c3b80_b

Szafki nocne

Są bardzo przydatne. Każdy z partnerów może postawić na niej lampkę, a także szklankę z herbatą lub książkę czytaną przed snem. Najwygodniejsze są te o wysokości wyższej około 15 cm od poziomu materaca. Łatwo bowiem sięgnąć do leżących na nich rzeczy i nie ma ryzyka ich strącenia w czasie snu. Jakie wybrać? Czy mają stanowić komplet z łóżkiem, czy odbiegać od niego stylem? Odpowiedzi na te pytania zależą od charakteru, jaki chcemy nadać sypialni. Jeśli bardziej indywidualny, powinniśmy zdecydować się na szafki różniące się wzorniczo (nawet każda może być inna). Ci, którzy boją się eksperymentów aranżacyjnych, niech kupią meble z jednego kompletu (są modele łóżek zintegrowane z szafkami) – zyskają pewność, że wszystko będzie do siebie pasować.

Komody

Mebel bardzo praktyczny – w jednym miejscu możemy trzymać całą i do tego posegregowaną bieliznę. W zależności od konstrukcji, komody dzielimy na szufladowe oraz na szufladowo-szafkowe. W szufladach łatwiej utrzymać porządek i znaleźć potrzebną rzecz, ale na ogół kosztują one drożej od tych, które mają też półki zamykane drzwiczkami bądź otwarte. Wielkość mebla należy dopasować do wielkości pomieszczenia – im mniejsza sypialnia, tym komoda powinna być mniejsza.

Garderoba

Garderoba  jest pomysłem, którego zalet nie trzeba wyliczać chyba żadnej kobiecie. Oczywiście, mężczyźni szybko też przekonają się o jej zasadności – przynajmniej teoretycznie bowiem powinno skończyć się długie szukanie ubrań czy krawatów w głębi szafy. W garderobie wszystko mamy podane jak na dłoni – tę przestrzeń najlepiej zaaranżować tak, by każdy  miał
wydzieloną swoją własną część tego pomieszczenia. Garderoba przy sypialni powinna być miejscem, gdzie swoje rzeczy trzymają nie wszyscy domownicy, lecz tylko osoby śpiące w przylegającym do niej pokoju.

Toaletka

Dla niektórych kobiet toaletka to mebel niezbędny, w którym można trzymać kosmetyki, perfumy, biżuterię i wszystko inne, co służy urodzie. To rodzaj konsolki z szufladkami, nieraz z szafkami po bokach oraz lustrem. Lustro może być połączone ze stolikiem albo osobne, wieszane na ścianie. Jeśli wybierzemy taki model, pamiętajmy, aby powiesić je na takiej wysokości, aby siedząc, można było swobodnie się w nim przeglądać. Toaletkę najlepiej ustawić w pobliżu okna – naturalne światło ułatwi wykonanie makijażu przed wyjściem z domu. Nie zapomnijmy o gniazdku elektrycznym w pobliżu, koniecznym do włączenia lampki po zmroku, suszarki czy innego urządzenia do pielęgnacji.

Fotel

Na fotelu możesz usiąść na przykład przy toaletce. Ważne żeby pasował do wystroju wnętrza i zapewniał komfort odpoczynku. W sypialni dobrze sprawdzi się fotel z funkcją relaks, czyli z odchylanym oparciem, wysuwanym podnóżkiem, co ułatwia zrelaksowanie się przed snem. Niestety, wymaga on sporej przestrzeni. Do mniejszego pomieszczenia lepszy więc będzie nie tak okazały gabarytowo mebel, ale za to przyciągający wzrok swą ozdobną formą.
Tags:
    Dodaj komentarz