Łóżko czy wersalka?

 Udając się do sklepu meblowego mamy bardzo duży wybór: kanapy, tapczany, wersalki. Jednak marzeniem każdego z nas jest łóżko nieskładane najlepiej tapicerowane z materacem. Oczywiście jeśli mamy dość wystarczająco miejsca w naszej sypialni.

15365558442_67407b2848_b

Łóżko

Najbardziej popularny mebel do spania. Jeśli myślimy o spaniu to właśnie on przychodzi nam pierwsze
do głowy.  Wygodne łóżko jest receptą dobrego snu. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość doboru
stelaży i materacy
tak, aby nasz kręgosłup podczas snu odpoczywał. Po dobrze przespanej nocy na wygodnym i świetnie dobranym materacu jesteśmy gotowi na rozpoczęcie dnia z dużą energią i przede wszystkim wypoczęci.
Kolejnym plusem łóżka jest możliwość zamówienia go pod indywidualne zamówienie.  Bezpośredni producenci są w stanie, na nasze specjalne zamówienie, zrobić mebel o takich wymiarach, jaki nam pasuje. Łóżka wykonane z naturalnego drewna to także wysoka jakość, która pozwoli cieszyć się z posiadanego mebla przez wiele lat.
Za jedną z wad można uznać fakt, że pościel musi leżeć na łóżku. Chyba że kupimy łóżko z pojemnikiem na
pościel lub poprostu dokupimy taki pojemnik lub wsuwaną skrzynię. Na rynku meblarskim, co do tego tego mamy duży wybór i każdy znajdzie coś dla siebie.
Zatem łóżka to przede wszystkim inwestycja na lata, decydując się na zakup takiego mebla wiemy, że pieniądze
nie idą na marne.

Tapczan

To kolejne rozwiązanie. Funkcjonalności tapczanowi dodaje możliwość schowania w nim pościeli. Tapczany bardziej nadają się przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. W skład takiego mebla wchodzi także materac. Musimy jednak pamiętać, że jakość takiego materaca nie będzie najlepsza, a sprężyny „obite” tkaniną dekoracyjną nie należą do najwygodniejszych. Zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością niewysoka cena.
 

Kanapa

Dobre rozwiązanie dla salonu czy niewielkiego pokoju, który poza tym że jest meblem służącym do
siedzenia, pełni także funkcję łóżka. Dlatego też takie rozwiązanie jest stosowane np. w blokach, gdzie mamy do czynienia z małymi wnętrzami. Taki mebel nie zajmuje wiele miejsca. Posiada także miejsce, gdzie można schować pościel. Czy są wygodne? Na pewno nie tak jak meble przeznaczone do spania i z myślą o spaniu oraz idealnym wypoczynku.
Z kolei wersalka kojarzy mi się z wnętrzami, w których zamieszkują nasi dziadkowie, jednak i on potrafi
przybrać nowoczesny wygląd. W zależności od tego, czy chcemy na niej siedzieć czy na niej się położyć na pewno spełni swoją funkcję. Jednak miejsce załamania w momencie rozłożenia mebla może okazać się nie tak bardzo wygodne. Z pewnością atutem wersalki tak jak i kanapy będzie jej funkcjonalność, gdzie możemy schować pościel czy kołdrę.
Ostateczny wybór mebla do spania oczywiście zależy od nas, naszych preferencji oraz metrażu sypialni,
jakim dysponujemy. Pamiętajmy jednak, że w tym wypadku liczy się przede wszystkim wygoda, bo zdrowy i spokojny sen to ogromny komfort dla nas, na który niestety mamy coraz mniej czasu.
Osobiście wybrałabym łóżko a Wy?
Tags:
  Blog Comments

  Dokładnie 🙂 i może wtedy będzie trzeba się dobrze zastanowić

  Genialny wpis! Bardzo pomocny;) ja jak na razie mam ogromne łoże, ale kto wie co bedzie kiedyś 😉

  Gdybym miała większe mieszkanie, na pewno wybrałabym łóżko. Niestety na razie mieszkamy w kawalerce, gdzie jego rolę pełni składana kanapa.

  Pozdrawiam,
  czytelnicze-zacisze.blogspot.com

  Gdybym miała większe mieszkanie, na pewno wybrałabym łóżko. Niestety na razie mieszkamy w kawalerce, gdzie jego rolę pełni składana kanapa.

  Pozdrawiam,
  czytelnicze-zacisze.blogspsot.com

  W sypialni podoba mi się łóżko. Tak jakoś standardowy wizerunek sypialni jak dla mnie 🙂 W salonie mamy rozkładaną sofę ze względu na gości. Bo przecież gdzie by nocowali? 🙂

  Łóżko to mój bezapelacyjny faworyt – zwłaszcza rano, kiedy nie chce się wstawać, a budzik nie daje za wygraną! 🙂

  Chociaż kanapa czy tapczan nie są najgorszym rozwiązaniem – raz za czas można spędzić na nich noc i z pewnością lepsze to, niż dmuchany materac :-).

  Pozdrawiamy, http://www.mgrhome.pl/

  U mnie łóżko wygra zawsze! Ale rozumiem, że w małych mieszkaniach często niemożliwe jest posiadanie łóżka, którego się nie składa. Narazie mam ten komfort, że mamy sypialnię, ale kto wie jak będzie kiedyś? Mamy tylko dwupokojowe mieszkanie i jeśli pojawią się Brzdące być może będę musiała ustąpić im pokój i przenieść się do salonu, a co za tym idzie czeka mnie wtedy kanapa!

  Dodaj komentarz