Wybieramy odpowiedni rodzaj łóżka

 Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. Spędzamy w nim aż 1/3 naszego życia. Taka ilość czasu przyczynia się do tego, że mebel do spania wybieramy z niezwykłą starannością, a na poszukiwania tego idealnego jesteśmy w stanie poświęcić sporą ilość czasu.

sleeping-1159279_1920

Żaden inny mebel nie ma tak ogromnego wpływu na nasz wypoczynek, spokojny sen i regenerację sił, jak łóżko. Najczęściej, przystępując do zakupów, zwracamy uwagę na walory estetyczne mebla, a pomijamy przy tym jego wytrzymałość. Zatem jakie łóżko wybrać, aby zaspokoiło nawet najbardziej wymagającą osobę?!
Sprawa wydaje się banalnie prosta. Większość z nas nie widzi nic trudnego w zakupie łóżka. Sklepów meblowych jest tak dużo, a ich oferta tak szeroka, że każdy znajdzie mebel odpowiedni dla siebie. Jednak wybór tego, które zapewni nam zdrowy i spokojny sen może okazać się drogą przez mękę. Zwracając uwagę na walory estetyczne oraz popularność materiałów do wyboru mamy łóżka drewniane, z różnych rodzajów drewna, metalowe oraz tapicerowane, zarówno skórzane, jak i z materiałów ekologicznych.

Łóżka drewniane

Wybór materiału, z jakiego łóżko ma być wykonane to sprawa indywidualna, zależna od gustu właściciela i stylistyki sypialnianych wnętrz. Jednak na pierwsze miejsce, biorąc pod uwagę zarówno wybór innych osób, jak i wysoką jakość oraz trwałość, wysuwa się drewno. Ono, jako materiał służący do produkcji mebli czy podłóg, doceniane jest już od wieków. Lite drewno nie
zawiera żadnych domieszek, jest produktem naturalnym, ekologicznym i całkowicie bezpiecznym dla naszego zdrowia. To materiał bardzo odporny na działanie czynników mechanicznych i chemicznych, co podczas częstego użytkowania łóżka, ma bardzo duże znaczenie. Duże znaczenie ma także rodzaj drewna. Warto zwrócić uwagę na gatunki twarde, takie, jak dąb czy buk. Są one znacznie bardziej wytrzymałe niż gatunki iglaste, choć należy się liczyć z tym, że za łóżko dębowe czy bukowe zapłacimy więcej, niż za sosnowe.

Łóżka tapicerowane

Równie często wybieranym modelem łóżek są meble tapicerowane. Zdecydowanie najlepsze są te skórzane, jednak tu należy się liczyć ze sporym kosztem. Kiedy zależy nam bardzo na tym, aby wejść w posiadanie łóżka tapicerowanego do wyboru mamy także to, obite sztucznym
materiałem, który, co warto zaznaczyć, nie daje już takiego komfortu i takich wrażeń estetycznych, jak naturalna skóra. Wybór koloru materiału to niewątpliwy atut. Możemy wejść w posiadanie łóżka o najrozmaitszych barwach. Oczywistym jest także, że takie tapicerowane łóżka nie pasują do wszystkich wnętrz. One wymagają wyjątkowej oprawy i nie są tak uniwersalne, jak te, wykonane z naturalnego drewna. Miękko wyściełane łóżka są niezwykle komfortowe, a producenci z myślą o ich funkcjonalności wyposażają je także w praktyczne pojemniki na pościel.

Łóżka metalowe

Stylu nie można odmówić łóżkom metalowym. Przeróżne i najrozmaitsze kształty zagłówków sprawiają, że meble te wyglądają jak te iście królewskie. Do jakiej sypialni pasują, zatem takie łóżka?! Z pewnością podobają się nastolatkom, które swój pokój chcą urządzić na kształt tego, jaki posiadają księżniczki.
Wybór łóżka to indywidualna sprawa i każdy, ostateczną decyzję o zakupie mebla do spania powinien podjąć sam. Warto jednak myśleć przyszłościowo i nie ulegać oryginalnemu designowi, ale wybrać łóżko, które przez wiele lat będzie spełniać swoją rolę, a zainwestowane pieniądze nie będą tymi, wyrzuconymi w błoto 🙂
Tags:
    Dodaj komentarz