Festiwal „Otwarte mieszkania” w Krakowie

Już w ten weekend startuje po raz pierwszy Festiwal „Otwarte mieszkania”. Dlaczego warto się wybrać? Sami się przekonajcie.

Festiwal – wydarzenie w swoim rodzaju

Festiwal Otwarte Mieszkania to unikatowe wydarzenie architektoniczne na mapie Krakowa. W weekend 13-14 maja będzie można zajrzeć do wyjątkowych wnętrz krakowskich budynków. Część z nich będzie udostępniana jedynie podczas Festiwalu.

Wśród otwartych przestrzeni między innymi: mieszkania i domy prywatne, a także pracownie artystyczne oraz nowe projekty architektoniczne lokali użytkowych. Podczas dwóch dni trwania Festiwalu pragniemy zwrócić uwagę zwiedzających na ich wysokie walory architektoniczne, estetyczne oraz historyczne, także w kontekście historii osobistych.

Festiwal stanowi wyjątkową okazję do poznania miasta oraz jego mieszkańców. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Krakowie, dające możliwość spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy te miejsca stworzyli, żyją w nich i pracują. Ponadto zainicjujemy spotkania z architektami wnętrz oraz znawcami krakowskiej urbanistyki i architektury. Podczas Festiwalu szczególny nacisk pragniemy położyć na otwartość. Otwartość rozumianą jako gotowość i chęć ludzi do zaproszenia innych do swoich prywatnych przestrzeni i opowiedzenia ich historii.

Wstęp do wszystkich lokalizacji jest bezpłatny, na około tydzień przed Festiwalem zostanie uruchomiona internetowa rejestracja do udostępnianych wnętrz.

Jesteście ciekawi jak to będzie wyglądać? Tu znajdziecie więcej informacji:

Adres strony internetowej: www.fomkrakow.pl

Adres FB: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1834903573416127/

Tags:
    Dodaj komentarz