4 Design Days 2017 rusza już za 2 tygodnie

Architektura, biznes, człowiek i design, czyli 4 Design Days w Katowicach po raz drugi. Rok temu w tym prestiżowym wydarzeniu wzięło 20 tys. zwiedzających i ok. 3,5 tys gości biznesowych. Czym nas zaskoczy tegoroczna edycja? Sami zobaczcie.

II edycja 4 Design Days będzie miała miejsce w dniach 16-19 lutego br. w miejscu niezwykłym dla Katowic – Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To samo miejsce zostało wielokrotnie wyróżnione w prestiżowych konkursach. W 2016 roku MCK zostało wybrane w konkursie „Meeting Planner Power Awards” jako najlepszy obiekt kongresowy w Polsce. Ponadto zostało Bryłą Roku 2015, a także zostało zwycięzcą Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2015.

Tegoroczna edycja zgromadzi wokół dyskusji o trendach w projektowaniu światowej sławy architektów i designerów. Spotkaniom tym towarzyszyć będą targi, wystawy i warsztaty, porady projektantów, projekcje filmów, a także wręczenie nagród branżowych.

W ramach 4 Design Days spotkają się architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy, a także wszyscy, którzy cenią sobie dobry design i architekturę.

Pierwsze 2 dni zaplanowano z myślą dla profesjonalistów z kraju i zagranicy.

Swój udział zapowiedziały takie ikony światowego designu jak:

Didier Fiuza Faustino – architekt i artysta pracujący nad relacją między ciałem i przestrzenią, znany z takich realizacji jak: Body in transit, One square meter house, Stairway to heaven, (G)host in the (S)hell. Obecnie pracuje nad projektami architektonicznymi biblioteki i centrum kultury w stolicy Meksyku oraz eksperymentalnego domu w Hiszpanii i winnicy w Portugalii.

Oliver Heath, ekspert w dziedzinie architektury zrównoważonej, projektowanej i realizowanej zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego, zachowującego równowagę trzech głównych priorytetów: ekologii, ekonomii i społeczeństwa wraz z jego kulturą. Autorytet w dziedzinie projektowania wnętrz, autor książek, m.in. sprzedanej w ponad 30 tys. egzemplarzy, przetłumaczonej na 8 języków „Urban Eco Chic”. Współpracownik redakcji m.in. BBC, ITV, Channel 4, Discovery Channel, The Guardian i The Sunday Times.

Hans Ibelings, holenderski historyk i krytyk architektury, założyciel poświęconego europejskiej architekturze czasopisma A10 – new European Architecture. Jest autorem wielu książek, roczników holenderskiej architektury i opracowań monograficznych. Często analizuje niszowe lub niepopularne nurty architektoniczne oraz bada twórczość zapomnianych architektów.

Rob Reinders, architekt odpowiadający za design największej korporacji hotelarskiej na świecie – sieci Marriott. Mając pod stałym nadzorem kilkaset projektów jednocześnie, każdego miesiąca podejmuje decyzje o rozpoczęciu ponad 100 nowych inwestycji, a także otwarciu ukończonych hoteli. Podczas swojej dwudziestodwuletniej działalności w branży pracował na sukces ponad 1000 projektów.

Renato Rizzi, jeden z najwybitniejszych włoskich architektów, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji, twórca m.in. Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jest laureatem prestiżowych konkursów architektonicznych, m.in. na projekt Pałacu Sportu w Trento we Włoszech, gmachu Muzeum Egipskiego w Kairze czy dzielnicę Pujiang w Szanghaju.

Podczas dwóch dni dla profesjonalistów w roli prelegentów wystąpią m.in. także:

 • Jacek Chrzanowski, główny projektant supersamochodu Syrma Hypersport Concept;
 • Dominika Drezner, laureatka prestiżowej nagrody Red Dot;                                      
 • Jan Kochański, zdobywca wyróżnienia Wallpaper* Design Awards 2014;
 • Tomasz Konior, autor ponad 100 obiektów, m.in. Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach;
 • Łukasz Kos, architekt, współzałożyciel Pracowni Four o Nine z Szanghaju;
 • Ewa Kuryłowicz, wiceprezes Kuryłowicz & Associates;
 •  Kamil Laszuk, projektant i muzyk, absolwent Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu;
 • Józek Madej, laureat wielu nagród, w tym konkursu Architektura Roku 2013 SARP o/Katowice, w kategorii Młody Twórca;
 • Marek Mielnicki, właściciel Boxme Steel Tailors;
 • Jan Strumiłło, absolwent studiów podyplomowych MAS na uczelni ETH w Zurychu;
 • Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury;
 • Szymon Wojciechowski, prezes zarządu APA Wojciechowski;
 • Oskar Zięta, architekt, designer, artysta i innowator.

 

4 Design Days dla profesjonalistów to także szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in.: Property Forum Katowice 2017 (regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych), Housemarket Silesia Forum 2017 (poświęcone regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu), a także Forum Branży Meblowej.

Myślę, że warto wziąć udział w takim wydarzeniu. Może w nim uczestniczyć każdy, kto kocha architekturę i świetne wnętrza. Na odwiedzających czekają m.in. projekcje filmów, dyskusje wokół książek o designie i architekturze, prezentacje, wystawy i targi, a także bezpłatne konsultacje z projektantami wnętrz.

Na tym ważnym wydarzeniu nie zabraknie gwiazd telewizji: Natalia Nguyen i Tomasz Pągowski, którzy będą prowadzić spotkania, prezentacje i wykłady.

Dlatego bardzo zachęcam do udziału w tym wydarzeniu 🙂 mi osobiście w tamtym roku nie udało się dotrzeć, ale w tym jest to dla mnie sprawa priorytetowa!

Tags:
  Blog Comments

  Wryyy byłbym gdyby nie inne zobowiązania i wyjazdy. :/

  Super, że w Katowicach taaakie wydarzenie będzie miało miejsce. Żałuję, że dla mnie obecność tam nie jest możliwa 🙁

  Na pewno warto zobaczyć:)

  Szkoda, ze wszystko tak daleko, a w Poznaniu nic się nie dzieje.

  ojj tak!

  Zgadza się!

  Chyba żyję w średniowieczu. Nie wiedziałam ,ze takie wydarzenie ma w ogóle miejsce:)

  Malo wiem na temat designu, ale kilka nazwisk obilo mi sie o uczy, szczegolnie tworcy teatru w Gdansku, takze rzeczywiscie poziom bedzie wysoki.

  Zapowiada sie ciekawie ☺

  Świetnie tak trzymać! życze Ci szybkiego powrotu do zdrówka

  Oj to wielka szkoda! To może zza rok będzie okazja

  W takim razie może wybierz się także do Katowic, a może jakaś inspiracja się pojawi 🙂

  Takie wydarzenie są świetne, zawsze można powymieniać się kontaktami 🙂

  Być może 🙂

  Jeśli tylko grypa odpuści, to będę 🙂 już nie mogę się doczekać! Zarejestrowana jestem od kilku tygodni

  Kurczę, gdybym wiedziała wcześniej, to bym się chętnie wybrała…. Ale mam już inne plany 🙁 Szkoda…

  Ciekawe wydarzenie 🙂 Warto się pojawić.

  Zapowiada się bardzo profesjonalne wydarzenie. Niedawno kupiłam dom i cały czas jestem w trakcie remontów, ale nie podążam za najnowszymi trendami. Wręcz przeciwnie, nowy styl w ogóle do mnie nie przemawia.

  Uwielbiam targi i złoty. To idealne miejsce do poznania pasjonatów i gwiazd danej dziedziny a Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach faktycznie robi wrażenie!

  Takie wydarzenia są super! Sama na podobne chadzam w trójmieście. Zawsze lubię konsultować nowości z architektami 😉

  Pierwszy raz słyszę o tym, chętnie bym się wybrała, ale ja także z Poznania, Może kiedyś coś podobnego na tagach się pojawi. 🙂

  Bardzo ciekawe wydarzenia, ale też bardzo daleko 🙂

  To faktycznie troszkę kawałek

  Ja też mam kawałek ale postanowiłam się w tym roku wybrać 🙂

  Katowice są za daleko od Warszawy, ale dzięku za zaproszenie i info o tym wydarzeniu. Rzeczywiście gromadzi śmietankę branży

  Zapowiada się ciekawie.. żałuję tylko , że to Katowice, a nie Poznań 🙂

  Dodaj komentarz