Sypialnia z łazienką – czy to dobre rozwiązanie?

Sypialnia z łazienką to świetne i praktyczne rozwiązanie pod jednym warunkiem – dysponujemy odpowiednią przestrzenią. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w  aranżacji przestrzeni nawet przy ograniczonym metrażu  wszystko jest możliwe.

sypialnia

Więcej czasu z bliską osobą

Sypialnia z łazienką – takie połączenie przede wszystkim sprawia, że spędzamy więcej czasu z naszą bliską osobą. Już ten argument jest bardzo przekonywujący, zwłaszcza że ciągle nam brakuje tego czasu.

Funkcjonalność

Pamiętajmy, aby połączyć sypialnię z łazienką, musimy wydzielić w swoim domu niezależną łazienkę dla pozostałych domowników. Kiedy już spełnimy ten niezbędny warunek, dopiero wtedy możemy pomyśleć nad aranżacją przestrzeni obydwu wnętrz. Kolejnym plusem jest, że łazienka zlokalizowana przy sypialni zapewnia większą naszą intymność oraz super sprawdza się, gdy nasz tryb życia nie jest zbyt regularny. Dzięki takiej opcji 2 w 1 nikogo oczywiście nie obudzimy.

Wystrój

W tej kwestii graniczenie to budżet i nasza wyobraźnia. Warto zastanowić się nad 2 opcjami.

 1. Aranżacja łazienki będąca przedłużeniem rozwiązań stylistycznych zastosowanych w sypialni
 2. Aranżacja na zasadzie przeciwwagi, czyli rozwiązań na zasadzie intrygującego kontrastu

W obydwu jednak przypadkach warto skorzystać z usług profesjonalnych projektantów wnętrz.

Projektując taką sypialnię warto zainwestować w dobre szczenne drzwi o właściwościach akustycznych. W przypadku zastosowania jednolitej stylistyki pomieszczeń można także zamontować przesuwne drzwi, które ułatwią bez problemu otwarcie łazienki na sypialnię.

A Wam jak się podoba takie rozwiązanie?

14 odpowiedzi do artykułu “Sypialnia z łazienką – czy to dobre rozwiązanie?

 1. Agnes

  Do mnie to rozwiązanie raczej nie będzie pasować …Łazienka wskazana ale w większej odległości od łóżka 😉 A kto nie lubi osadu kamiennego na wannie czy armaturze polecam filtr prysznicowy FITaqua – zatrzymuje w sobie nie tylko osad ale też chlor co z kolei jest ważne dla skóry oraz włosów – mamy ten filtr i sprawdza się doskonale 🙂

 2. Magdalena

  Ja właśnie chciałam mieć w swoim domu sypialnię z łazienką. Niestety przy wybieraniu projektu inne aspekty okazały się ważniejsze, więc z tego musiałam zrezygnować. A szkoda, bo tak mi się to podoba.

 3. Izabela

  Podoba mi się takie rozwiązanie. Można się wykąpać i czuć swobodnie już w sypialni, bez konieczności paradowania w piżamie/ szlafroku/ ręczniku przed resztą domowników.

 4. Miłka

  Mnie się ten pomysł podoba pod kilkoma warunkami: 1. że jest to jedna z dwóch lub trzech łazienek w domu, traktowana jako prywatna łazienka gospodarzy; 2. konieczne są drzwi. 🙂 Widziałam takie rozwiązanie w dwóch domach – jest to bardzo praktyczne 🙂

 5. Justyna

  A mnie się to rozwiązanie nie podoba. Łazienka przy sypialni – owszem, ale drzwi powinny być. Czasem chcemy pobyć sami i uważam że nie warto sobie tej możliwości odbierać. A przecież drzwi można zostawić otwarte, jeśli chcemy prowadzić dyskusję z drugą połówką, która jest w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *