Kołyska dla dziecka – jaką wybrać

Kołyska dla dziecka czy łóżeczko? To dylemat nie jednego rodzica. Wielu z nich decyduje się jedynie na zakup łóżeczka, jednak taki mebel nie zapewni naszemu maluchowi tego co kocha czyli bujania. Jesteście ciekawi na co zwracać uwagę? Zapraszam na wpis 🙂

Kołyska czy łóżeczko?

Kołyski mają pewne wady. Przede wszystkim dość wysoka cena i czas korzystania, które jest zdecydowanie mniejszy niż łóżeczka. Jednak do kołyska posiada ważną zaletę – dostarczają naszemu maluchowi wiele okazji do bujania, bo przecież takie ruchy odczuwał w brzuchu swojej mamy. Dzięki kołysaniu, dziecko jest bardziej spokojniejsze, a mama ma więcej czasu dla siebie. Możemy rozważyć także zakup łóżeczka z funkcją kołyski dla dzieci.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup kołyski, przed nami stoi kolejny dylemat, który model wybrać. Sklepy bowiem oferują bardzo szeroki wybór produktów.

Kołyska dla dziecka – jaką wybrać?

 1. Kołyska powinna spełniać wymogi bezpieczeństwa i posiadać atesty oraz stabilnie stać na podłożu. Farba musi być nietoksyczna.
 2. Zwracajmy uwagę, czy kołyska jest dobrze wyprofilowana oraz czy posiada funkcję blokowania bujania.
 3. Mebel powinien być dopasowany do wagi i wzrostu naszego dziecka. Zobaczmy jaka jest wielkość kołyski i na jak długo będzie służyła.
 4. Wybierajmy kołyskę z materacem w komplecie.
 5. Określmy budżet, ile chcemy przeznaczyć na zakup kołyski dla dziecka.                       Najtańsza drewniana kołyska to wydatek 150 zł, a kołyska z innymi funkcjami może kosztować nawet 1000 zł.
 6. Sprawdźmy głębokość kołyski. Im głębsza tym lepiej dla dziecka. Napewno nie powinna być płytsza niż 25 cm.

Kołyska dla dziecka to ważny element wyprawki dla naszego maluszka. Dlatego decyzja o zakupie kołyski nie powinna być podjęta bez dokładnego przemyślenia potrzeb dziecka, które niebawem przyjdzie na świat.

A Wy kobietki jakie macie opinie w tym temacie? Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami 🙂

27 odpowiedzi do artykułu “Kołyska dla dziecka – jaką wybrać

 1. Małgosia

  Z mojej strony dodam jeszcze jeden punkt, na który warto zwrócić uwagę – ogranicznik głębokości bujania – gdy szukałam kilka lat temu kołyski, z niektórych można było wysypać dziecko opierając się o krawędź.

 2. Dominika

  Kołyska była moim marzeniem 🙂 jednak otrzymaliśmy w prezencie łóżeczko tradcyjnie 😉 dziewczynki już są duże ale kto wie jak będzie jeśli pojawi się 3 dzieciątko 😉

 3. Magdalena

  Myślę, że niejednemu rodzicowi przydałaby się kołyska. Często z tego rezygnujemy, a później trzeba bujać maluszka na rękach lub usypiać w wózku, żeby dać rękom odpocząć.

 4. Marta

  Bardzo podobają mi się kołyski, ale ich ceny są często astronomiczne. My zdecydowaliśmy się na łóżeczko i w sumie maluch śpi od początku w nim i wszyscy zadowoleni 🙂

 5. IwoN(IT)KA

  Nie mieliśmy kołysek dla dzieci, bo nie mamy tyle miejsca, więc nawet nie rozważałam kupna, ale uważam że są cudowne i ja na pewno mogłabym nawet teraz w takiej spać 😉 nie ma czegoś dla dorosłych? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *